bsolútnym víťazom medzi mužmi sa stal stal Jiří Hradil (Force KcK Zlín) časom 0:50:17 hod. - druhý v celkovom poradí Piotr Chodyniecki zaostal len o tri sekundy.V nedeľu 10. septembra 2017 sa uskutočnil už tretí ročník individuálne cestnej cyklistickej časovky na Kasárne, ktorý zastrešoval Cyklistický klub Turzovka v spolupráci so Sportovním klubem biatlonu Velké Karlovice , obcami Makov, Velké Karlovice, Štiavnik  so zázemím v Penzióne Javorník.
Tento rok sa uskutočnila časovka prvýkrát zo všetkých troch strán, odkiaľ vedie na Kasárne asfaltová cesta - z vyššie spomínaných obcí.
Za krásneho cyklistického počasia sa na štart týchto náročných pretekov postavilo celkom 103 pretekárov, ktorí v dvojhodinovom intervale stúpali na Kasárne. Organizátorom sa podarilo zabezpečiť účasť slovenských, českých a poľských cyklistov aj vďaka zaradeniu podujatia do Slezského pohára amatérskych cyklistov. A priestor sa našiel aj pre detské preteky, kde súťažilo celkom 38 detí vo veku do 14 rokov.

Celkovo sa súťažilo o najlepší čas z jednotlivých obcí (pre cyklistu s najnižším časom čakali v cieli poháre starostov jednotlivých obcí) , vo vekových kategóriách a najmä o absolútneho víťaza medzi mužmi a ženami podľa súčtu  časov zo všetkých troch pretekov.
Ako sa vyjadrovali sami cyklisti, podujatie je svojim spôsobom jedinečné absolvovaním troch časoviek v krátkom slede za sebou. Každý pretekár sa mohol rozhodnúť, či absolvuje všetky časovky, alebo v prípade únavy už ďalej nepokračuje.
Ako dopadli výsledky? Najlepším z Makova na Kasárne sa časom 15:41 min. stal Jiří Hradil (Force KcK Zlín), ktorý zvíťazil aj z Velkých Karlovíc časom 15:59 min. Zo Štiavnika bol najrýchlejším Piotr Chodyniecki (CYKLOSPORT HF OPAVA - Bikestyle.cz) časom 18:13 min.
Absolútnou víťazkou medzi ženami po všetkých troch častiach sa stala Vlaďka Pechová  (KILPI RACING TEAM) časom 1:06:49 hod.
Absolútnym víťazom medzi mužmi sa stal stal Jiří Hradil (Force KcK Zlín) časom 0:50:17 hod. - druhý v celkovom poradí Piotr Chodyniecki zaostal len o tri sekundy.
Víťazi jednotlivých kategórii:
Juniori: Ján Vahalík (Cyklokramo Suchdol nad Odrou) - 0:55:41 hod.
Muži 19-29: Piotr Chodyniecki (CYKLOSPORT HF OPAVA - Bikestyle.cz) - 0:50:20 hod.
Muži 30-39: Jiří Hradil (Force KcK Zlín) - 0:50:17 hod.
Muži 40-49: Miroslav Janota  - 0:52:39 hod.
Muži 50-59: Vladimír Lysek (CC LaDRACO) - 0:56:53 hod.
Muži 60 a viac: Milan Novák (Yogi Racing Ostrava 1) - 0:57:53 hod.
Žena 15-34: Ema Cetkovská (SKC Tufo prostějov z.s.) - 1:09:30 hod.
Ženy 35 a viac: Vlaďka Pechová  (KILPI RACING TEAM) - 1:06:49 hod.

Detské preteky:
do 6 rokov:
Jakub Kremeň - Podvysoká
7-9 rokov:
Dan Svěrkot - SK Jiří Team Ostrava a Barbora Pavlisová - BK Lysá pod Makytou
10-12 rokov:
Tobiáš Přidal - TJ Uničov a Dominika Rupová - SK Jiří Team Ostrava
13-14 rokov:
Jan Vall - Mapei Merida Kaňkovský a Andrea Chudějová - SKB Velké Karlovice
Poďakovanie za krásne podujatie patrí všetkým, ktorí pomohli a podieľali sa na príprave na realizácií podujatia.

text: Vladimír Pekár

fotografie: Anton Opial