Detská tour Petra Sagana

Detská Tour Petra Sagana - Makov - 8.kolo - 10.9.2016

DETSKÁ TOUR PETRA SAGANA píše už svoj tretí ročník. Pre náš Cykloklub Turzovka je cťou, že si nás hlavný organizátor podujatia vybral ako organizátor 8. kola Detskej tour Petra Sagana a s potešením konštatujeme, že v sobotu 10. septembra 2016 sa v obci Makov uskutoční toto populárne podujatie pre deti.

Všetky bližšie informácie ohľadne Detskej tour Petra Sagana nájdete na oficiálnej stránke podujatia - http://detskatour.sk

Prihlasovanie: Cez online prihlasovací systém,ktorý nájdete na http://8kolo-detskatour-petrasagana.mtbiker.sk/

Podujatie prišiel podporiť svojou účasťou aj Juraj Sagan

Boli ste na Detskej Tour Petra Sagana v Makove ?

 

Už tretí rok sa po celom Slovensku konajú detské preteky na horských bicykloch, ktorým prepožičal svoje meno svetový šampión Peter Sagan. V tomto ročníku sa organizátori Detskej Tour, spolu so svojimi partnermi, rozhodli zrealizovať jedno podujatie aj na Kysuciach a to konkrétne v obci Makov.
Prečo práve v Makove?

Koncom minulého storočia sa na Kysuciach uskutočnilo celkom 7 ročníkov pretekov MTB Kysuce, ktorých sa v tej dobe zúčastňovali najlepší pretekári na horských bicykloch. Súčasťou podujatia boli aj kategórie pre začínajúce deti. Na pretekoch sa viac krát zúčastnil aj Juraj Sagan a na úplne záverečnom podujatí, ktoré sa konalo práve v obci Makov sa na svojich prvých oficiálnych pretekoch postavil na štart Peter Sagan - majster sveta v cestnej cyklistike za rok 2015 v elitnej kategórii.