Časovka na Semeteš

Tento rok vás pozývame na 21. ročník cyklistickej dvojčasovky na Semeteš v nedeľu 28. mája 2023 "O CYKLOKRÁĽA DROTÁRIE, ktorá má jednu VEĽKÚ zmenu.
Vzhľadom k veľkému nárastu áut po ceste medzi Veľkým Rovným a Turzovkou, sme od tohto roku prešli na horské bicykle a našli sme aj trasy k tomu účelu vhodné.
Presúvame štart a prezentáciu do obce Vysoká nad Kysucou, kde je dostatok miesta na parkovanie. Cieľ bude pri prvej aj druhej časti nad Semetešom - viď mapky v propozíciách.
Tam sa uskutoční občerstvenie aj vyhodnotenie podujatia ako po minulé roky.
Aj keď možno niektorí z vás oproti ceste na MTB veľa nenajazdia, veríme, že si cestu nájdete a prídete.
Tešíme sa na vašu účasť.

 

Propozície verejných cyklistických pretekov "O CYKLOKRÁĽA DROTÁRIE" na stiahnutie.

Cyklokráľ a Cyklokráľovna Drotárie 2020V sobotu 26. septembra 2020 sa uskutočnil už 19. ročník cyklistických pretekov O Cyklokráľa Drotárie, jedná sa o dve časovky do vrchu z Turzovky-Vyšný koniec a z Veľkého Rovného-Ivoru na Semeteš.
Kvôli oprave cesty medzi Turzovkou a Semetešom sa v minulom roku podujatie vôbec neuskutočnilo a v tomto roku to skôr opäť nešlo a tak v novom jesennom termíne, ale ako sme sa presvedčili - určite sa vrátime k tomu jarnému, sa podujatie predsa len uskutočnilo. A keďže je to s podujatiami tento rok naozaj dosť problémové, tak sme dosť dlho riešili či áno alebo nie....
Takže počasie si s nami naozaj pohralo, po letných dňoch sme skočili rovno do neskorej jesene, na trati to bolo poznať, bolo po daždi (ale aspoň počas preteku nepršalo), silný protivietor a naozaj neskutočná zima. Príde vôbec niekto....
Nakoniec prišlo celkom 17 pretekárov - začo im patrí poďakovanie - nedúfali sme ani v tento počet, aj keď asfaltka je vynovená naozaj pekne....

CYKLOKLUB TURZOVKA v spolupráci s mestom Turzovka usporiada  SPOMIENKOVÚ JAZDU  (za všetkých, ktorí mali radi cyklistiku)

Dátum a miesto: 27. august 2022  (SOBOTA),

Organizátor akcie: CYKLOKLUB TURZOVKA Informácie: František Papík, +421 915 817 479; Štefan Letavay, +421 905 358 252

Kancelária: TURZOVKA PREDMIER – Parkovisko pred areálom SINTEX (bývalý I-Tran)

Prezentácia: V deň uskutočnenia akcie v mieste štartu od 12:00 do 13:00 hod !

Každý účastník mladší ako 15 rokov bude zapísaný len v sprievode osoby staršej ako 18 rokov.

Štartovné: bez štartovného                                                                                  

 Trať: Turzovka SINTEX - Turzovka Predmier –Klokočov OÚ (obrátka skrátenej trasy) – Klokočov Hlavice – Olešná – Staškov železničný prejazd - Podvysoká –Turzovka – kruhový objazd – Turzovka – areál športu v Závodí.

Dĺžka trate : 26 km celý okruh. 13 km ( obrátka v Klokočove u obecného úradu)

Štart kategórií: Individuálny od 12:00 do 13:00 hod.

Vyhodnotenie: Motorest Mravec