Cyklokráľ a Cyklokráľovna Drotárie 2020V sobotu 26. septembra 2020 sa uskutočnil už 19. ročník cyklistických pretekov O Cyklokráľa Drotárie, jedná sa o dve časovky do vrchu z Turzovky-Vyšný koniec a z Veľkého Rovného-Ivoru na Semeteš.
Kvôli oprave cesty medzi Turzovkou a Semetešom sa v minulom roku podujatie vôbec neuskutočnilo a v tomto roku to skôr opäť nešlo a tak v novom jesennom termíne, ale ako sme sa presvedčili - určite sa vrátime k tomu jarnému, sa podujatie predsa len uskutočnilo. A keďže je to s podujatiami tento rok naozaj dosť problémové, tak sme dosť dlho riešili či áno alebo nie....
Takže počasie si s nami naozaj pohralo, po letných dňoch sme skočili rovno do neskorej jesene, na trati to bolo poznať, bolo po daždi (ale aspoň počas preteku nepršalo), silný protivietor a naozaj neskutočná zima. Príde vôbec niekto....
Nakoniec prišlo celkom 17 pretekárov - začo im patrí poďakovanie - nedúfali sme ani v tento počet, aj keď asfaltka je vynovená naozaj pekne....


Okrem tradičných všetkých vekových kategórií sme prvý krát vypísali aj kategóriu na elektrobicykloch, vyzerá to, že by sme ju mohli riešiť aj v budúcnosti.
Medzi pretekármi bola atmosféra súťažná a tak sa organizátori mohli triasť o prekonanie rekordu, ktorý časom 15:07 držal Tomáš Kojtal (ktorý bol opäť na štarte) a musíme povedať, že nebyť zlého počasia, tak rekord by bol určite prekonaný.
Vzhľadom k počasiu nakoniec organizátori, aj keď pretekárov bolo menej všetky vypísané kategórie v propozíciach a tak sa pretekári mohli tešiť na hodnotné ceny od drotárskeho majstra Róberta Hozáka z Čadce. Na najlepšieho muža, ženu a aj pretekára na elektrobicykli čakali pekné drotárskou technikou vyrobené zmenšené bicykle..
Cyklokráľom a Cyklokráľovnou Drotária pre rok2020 sa stali Patrik Kubala (Cyklisti Martin) časom 15:51min. a Margita Kirkpatrick (Raková) časom 26:04 min.

A tak teraz už len dúfať, že v budúcom roku sa podujatie bude môcť uskutočniť, aj keď možno s ešte väčšími problémami ako tento rok. No - uvidíme, čaká nás jubilejný 20 ročník tohto podujatia aj s niektorými novinkami. Stretneme sa koncom mája 2021?

Úplne výsledky a aj fotografie nájdete nižšie.

ikonapdf

Výsledky 19. ročníka cyklistických pretekov O Cyklokráľa Drotárie 2020