cyklokral2023mVýsledky 21. ročníka Časovky na Semeteš "O Cyklokráľa Drotárie 2023" (formát PDF)

Doterajší držitelia tiulu Cyklokráľ a Cyklokráľovna Drotárie

V nedeľu 28. mája 2023 sa uskutočnil už 21. ročník časovky na Semeteš pod názvom "O Cyklokráľa Drotárie. Tento rok sa uskutočnil prvý krát ako podujatie na horských bicykloch. Organizátori z CK Turzovka v spolupráci s RS SCK Turzovka a OZ Voľný Čas pokračovali v tradícii dvoch časoviek z jednej aj druhej strany Semeteša. Trasa druhej časovky z Veľkého Rovného, spod Ivora, bola od začiatku jasná. Nájsť vhodnú trasu bol trochu problém a tak sa muselo zmeniť miesto štartu z Turzovky, Vyšného konca na Vysokú nad Kysucou, námestie. Podarilo sa tak pripraviť trasy vhodne pre všetky vekové kategórie, dôkazom čoho bolo, že aj tí pretekári, ktorí podľa propozícií mali jazdiť len jednu časovku, nakoniec absolvovali obe.

Počasie bolo krásne slnečné a prispelo ku úspešnému priebehu podujatia.
Celkovo sa pri prezentácii vo Vysokej nad Kysucou zaregistrovalo 25 pretekárov od žiakov až po veteránov cyklistiky, nachystaných zvládnuť úskalia trás.
Najmladšou účastníčkou bola11- ročná Martina Rázusová (Cyklistická tour) a najstarším účastníkom oslavujúci v tento deň 71 rokov Peter Šuták (CK Turzovka).
Výsledky víťazov jednotlivých kategórií:
elektro-MTB: Ivan Sadlek (Stealth Slovakia) - celkový čas 30:50 min.
MTB: žiaci do 15 rokov: Šimon Madaj (CyS Akadémia P. Sagana) 39:43 min.
žiačky do 15 rokov: Martina Rázusová (Cyklistická tour) 55:27 min.
muži 19-39 rokov: Matej Baran (Turzovka) 38:02 min.
muži 40-49 rokov: Jan Dřevojánek (Januška Kompresor Cycling) 33:59 min.
muži 50-59 rokov: Peter Solin (CK Krivoklát) 41:25 min.
muži nad 60 rokov: Štefan Letavay (CK Turzovka) 43:18 min.
ženy 40-49 rokov: Martina Cabúková (Kysucké Nové Mesto) 53:37 min.
Absolútnymi víťazmi sa stali Martina Cabúková a Jan Dřevojánek - môžu sa celý rok hrdiť titulom Cyklokráľovna a Cyklokráľ Drotárie 2023.
Záver podujatia spojený s vyhodnotením najlepších a odovzdávaním cien sa uskutočnil na Semeteši, kde účastníkov čakalo občerstvenie v Hostinci U Cipára.
Zvládnuť organizáciu podujatia bolo možné len s podporov partnerov podujatia.
Hlavným partnerom bol internetový obchod kabelky-vypredaj.eu. Organizátori si veľmi vážia pomoc aj ďalších partnerov: Obec Vysoká nad Kysucou, Slovenský cykloklub - Piešťany, Voľný Čas, drotár - Róbert Hozák, hasiči DHZ Vysoká nad Kysucou, Hostinec U Cipára, Mesto Turzovka.
Trasy MTB sú odskúšané, pretekári boli spokojní, podujatie úspešné, do budúce roku je potrebné organizátorom zlepšiť propagáciu a prilákať na ďalší ročník väčší počet súťažiacich.

 

Fofogaléria (fotograf - Vladimír Gajdičiar, Turzovka)